Wiadomości

Dzielnicowi kontrololują miejsca przebywania bezdomnych

Data publikacji 01.01.2016

Dzielnicowi z myszkowskiej komendy sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni lub inne osoby szukające schronienia w miejscach niebezpiecznych dla życia i zdrowia. Mundurowi oferowali pomoc w przetrwaniu nadchodzących mrozów namawiając bezdomnych do skorzystania z pomocy wyspecjalizowanych instytucji. Apelujemy do Państwa o zwracanie uwagi na osoby mogące stać się ofiarami niskich temperatur.

Niska temperatura stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych i w podeszłym wieku. Zagrożenie dotyczy także osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w budynkach opuszczonych i nieogrzewanych. Szczególnie noce przynoszą znaczne spadki temperatury, dlatego myszkowscy policjanci zaangażowali się w kontrolę miejsc, gdzie najczęściej przebywają bezdomni. Stróże prawa sprawdzali m.in. pustostany oraz budynki, w których przebywanie jest zabronione ze względu na ich zły stan grożący zawaleniem. Są to miejsca szczególnie niebezpieczne. Mundurowi napotkanym bezdomnym oferowali pomoc oraz namawiali do skorzystania z noclegowni. Jednak osoby te często z udzielanej pomocy nie chcą korzystać. Taki stan rzeczy stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia tych ludzi. Pomimo podejmowanych przez wiele instytucji, w tym także przez policję, działań ochronnych, każdego roku odnotowywane są przypadki zgonów spowodowanych wychłodzeniem organizmu.

Apelujemy do Państwa o zwracanie uwagi na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze lub ubranych niestosownie do pory roku. Zwracajmy szczególną uwagę na osoby starsze i bezdomne. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, dzwoniąc pod telefony alarmowe 997 lub 112.


 

 

  • policjanci kontroluja
  • Policjanci kontrolują
  • Policjanci kontrolują pustostany
  • Policjanci kontrolują
  • Policjant kontroluje pustostan
  • Miejsce koczowania bezdomnych