Policjanci z Myszkowa KRĘCĄ DLA WIKTORII - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie

Wiadomości

Policjanci z Myszkowa KRĘCĄ DLA WIKTORII

Data publikacji 10.06.2017

10-cio osobowa grupa rowerzystów wyruszyła dzisiaj spod Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie. Przyłączyli się do charytatywnej wyprawy na jednośladach zorganizowanej przez policjantów ze Strumienia. Silna grupa, którą zaaranżowali stróże prawa, wsparła X etap dobroczynnej akcji. Pokonując dystanas 25 km wszyscy dotarli do Komisariatu Policji w Woźnikach, gdzie przywitałą ich mama Wiktorii.

Dzisiaj o 7.00 rano ruszył kolejny, X etap wyprawy "Rowerowym szlakiem po jednostkach Policji garnizonu śląskiego" zorganizowanej na rzecz ciężko chorej, 16-letniej córki dzielnicowego z Pyskowic. Do tego czasu policjanci odwiedzili 68 jednostek Policji.

Głównym celem wyprawy jest zbiórka pieniędzy na operację i leczenie 16-letniej Wiktorii Gruszki córki jednego z policjantów z Komisariatu Policji w Pyskowicach. Wiktoria Gruszka choruje na zespół moya-moya. Jest to schorzenie polegajace na postępującym zaniku tętnic wewnątrzczaszkowych co z kolei prowadzi do niedokrwienia ośrodkowego układu nerwowego. Choroba ta należy do najrzadszych schorzeń. W Polsce choruje obecnie 35 osób, jest trudna w leczeniu bo nieznane są przyczyny.

Miłośnicy jednośladów, którzy z całego serca wsparli szczytny cel wyprawy pod siedzibą mundurowych pojawili się już przed planowanym startem. W gronie tym znaleźli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie i Komisariatu Policji w Koziegłowach.

Uczestnicy wyprawy wyruszyli do granic powiatu myszkowskiego w kierunku Komisariatu Policji w Woźnikach, gdzie na mecie przywitała ich mama chorej Wiktorii.

Codziennie w sztafecie towarzyszą im miejscowi policjanci, pracownicy cywilni policji, funkcjonariusze straży pożarnej, strażnicy miejscy, ratownicy medyczni, żołnierze oraz mieszkańcy śląska, którzy w ten sposób wspierają ich inicjatywę. Wspierają ich także znani sportowcy Sławomir Kohut, Adam Małysz oraz znany piosenkarz Stachursky. O charytatywnej inicjatywie policjantów, zbiórce pieniędzy i codziennej trasie można przeczytać także na fanpage Rowerowym szlakiem po jednostkach Policji garnizonu śląskiego.

Życzymy powodzenia i szerokiej drogi!

  • Wspólne zdjęcie
  • Wspólne zdjęcie
  • Wspólne zdjęcie
  • Wspólne zdjęcie
  • Wspólne zdjęcie
  • Wspólny rajd
  • Wspólny rajd
  • Wspólny rajd
  • Zdjęcie z mamą Wiktorii