"Przejście oddaj pieszym" - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie

Wiadomości

"Przejście oddaj pieszym"

Data publikacji 08.08.2017

Śląska drogówka, w trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, zainicjowała kolejne przedsięwzięcie. Jest ono dedykowane pieszym ale także pozostałym użytkownikom dróg, którzy w ogromnej mierze wpływają na bezpieczeństwo niezmotoryzowanych. Kampania "Przejście oddaj pieszym" ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i szczególną troskę o tę grupę użytkowników dróg, która narażona jest na potrącenia nawet na pasach.

Jak pokazują dane statystyczne z ostatnich kilku lat, zdecydowana większość wypadków z udziałem pieszych, w których zawinił kierowca, miała miejsce w obszarze zabudowanym. Niepokojący jest fakt, że do wielu z tych potrąceń doszło w miejscach, gdzie pieszy powinien czuć się bezpiecznie, czyli na „zebrach”.

„Przejście oddaj pieszym”, to nowa profilaktyczna akcja dotycząca bezpieczeństwa drogowego. W całym regionie zainicjowała ją na początek wakacji śląska drogówka. Stróże prawa zwracają tym razem szczególną uwagę na zagrożenia czyhające na pieszych ze strony kierowców. Wszystko po to, by uzmysłowić użytkownikom dróg, jak istotne jest bezpieczeństwo tej grupy osób.

Dzisiaj na terenie powiatu myszkowskiego podczas działań  "Pieszy", policjanci z myszkowskiej drogówki przyłączyli się do założeń kampanii i promowali bezpieczeństwo pieszych na drodze. Oprócz represji wobec tych, którzy nie korzystają z "zebry", mundurowi sprawdzali czy osoby siedzące za kierownicą samochodu poruszają się w tym rejonie z dozwoloną prędkością i czy przepuszczają wszystkich na pasach. Stróże prawa edukuja kierowców, aby zwracali szczególną uwagę na przechodniów, a "przejścia dla pieszych, oddawali pieszym".

  • Policyjne działania
  • Policyjne działania
  • Policyjne działania
  • Policyjne działania
  • Policyjne działania
  • Policyjne działania
Ładowanie odtwarzacza...