Wiadomości

Wzorowa postawa – widząc pijanego kierowcę, powiadomił policjantów

Data publikacji 29.09.2017

Dzięki reakcji świadka, policjanci z myszkowskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna widząc jadącego wężykiem dostawczego opla, zadzwonił pod numer alarmowy prosząc o interwencję. Policjanci zatrzymali ten pojazd, którym kierował kompletnie pijany 45-latek.

Wczoraj popołudniu dyżurny myszkowskiej komendy przyjął zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierującego pojazdem. Patrol drogówki przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych natychmiast udał się we wskazane miejsce. Na ulicy Kościuszki w Myszkowie policyjny patrol z ruchu drogowego zatrzymał ten pojazd do kontroli. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 45-latka. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie 2.5 promila alkoholu. Dzięki wzorowej postawie anonimowego świadka, udało się wyeliminować z ruchu drogowego kolejnego amatora jazdy na „podwójnym gazie”.

Dziękujemy świadkowi za przekazanie informacji, która okazała się słuszna. Dzięki prawidłowej reakcji postronnego świadka, myszkowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Taka postawa jest wzorem do naśladowania dla innych osób, które widząc przestępstwo nie akceptują, tylko stanowczo reagują!