PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ "NURD" - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie

Wiadomości

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ "NURD"

Data publikacji 08.02.2018

Myszkowska drogówka podsumowała wczorajsze działania „NURD”. Mundurowi nałożyli łącznie 41 mandaty karne w tym 20 na pieszych. Działania prowadzone były w godzinach 06:00 do 22:00. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia. Wczoraj od rana policjanci drogówki prowadzili działania pod hasłem "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie kierujących wobec pieszych oraz zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na oznakowanych przejściach, a także stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz obowiązkowe wyposażenie. Zarówno na pieszych, jak i kierowców, którzy poruszali się niezgodnie z przepisami nakładano mandaty. Ponadto mundurowi zwracali uwagę czy piesi posiadają elementy odblaskowe.

Mundurowi nałożyli 41 mandaty karne, w tym 20 na pieszych, 19 na kierowców oraz 2 na rowerzystów. Piesi popełniali wykroczenia przeważnie przechodząc w miejscach niedozwolonych – 20 osoby. 7 kierowców ukarano mandatami karnymi za nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych i 16 za inne wykroczenia. Wobec 8 osób zastosowano pouczenia.