Wiadomości

Myszkowscy policjanci zachęcali młodzież do służby w policji

Data publikacji 04.01.2019

Myszkowscy policjanci gościli młodzież z Liceum Ogólnokształcącego z Myszkowa. Mundurowi zachęcali do wstąpienia w policyjne szeregi i zdradzali tajniki pracy w Policji. Specjalnie dla słuchaczy technik kryminalistyki przygotował wiele ciekawych atrakcji.

„Pamiętajcie, że służba w policji jest służbą dla społeczeństwa…” - tymi słowami rozpoczęło się spotkanie stróżów prawa z młodzieżą z myszkowskiego "ogólniaka". Z osobami zainteresowanymi wstąpieniem do służby w policji rozmawiali policjanci z wydziału prewencji. Mundurowi przekonywali, że  policjant, to ciekawy ale i bardzo odpowiedzialny zawód. Aby nim zostać, trzeba przejść procedurę doboru, która do łatwych nie należy. To między innymi test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowa kwalifikacyjna, ustalenie stanu zdrowia i stopnia zdolności do służby kandydata oraz sprawdzenie poprawności danych w ewidencjach, rejestrach i kartotekach.

Mając na uwadze założenia kampanii "Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem" wczoraj policjanci udzielali wszystkich niezbędnych informacji o kryteriach wstąpienia w szeregi Policji. Można też było otrzymać kwestionariusz kandydata oraz informator o całym procesie rekrutacji.

Dla uczniów klas maturalnych była to doskonała okazją, aby spotkać się z technikiem kryminalistyki z myszkowskiej komendy asp. sztab. Mariuszem Machurą. Policjant przygotował dla słuchaczy wiele ciekawych atrakcji. Nie zabrakło pokazów sprzętu specjalistycznego, który używany jest podczas zdarzeń kryminalnych. Uczniowie biorący udział w zajęciach, podczas lekcji, mieli okazję nie tylko zapoznać się ze specyfiką służby technika kryminalistyki, ale także osobiście przekonać się na czym polega codzienna służba prowadzącego zajęcia policjanta.

  • Spotkanie z licealistami
  • spotkanie z licealistami
  • Spotkanie z licealistami
  • Spotkanie z licealistami
  • Spotkanie z licealistami
  • Spotkanie z licealistami