Wiadomości

Myszkowscy policjanci włączyli się do ogólnopolskiej kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają"

Data publikacji 02.04.2019

Dzisiaj ruszyła kampania pod hasłem „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. w Edukacyjno - profilaktyczne przedsięwzięcie włączyli się myszkowscy policjanci. Spotkanie z młodzieżą rozpoczęło się w Zespole Szkół w Żarkach. Mundurowi poruszyli problem narkotyków i dopalaczy wśród nieletnich.

Nadrzędnym celem kampanii jest zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Inauguracyjne spotkanie odbyło się dzisiaj w Zespole Szkół w Żarkach. Ta wiedza trafi również do ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Policyjny profilaktyk asp. Robert Lipiński omówił konsekwencje zdrowotne wynikające z uzależnienia od substancji psychoaktywnych, a także skutki prawne i społeczne.

Stróże prawa apelowali dzisiaj, że wpływające negatywnie na pracę mózgu, sprzedawane w sklepach lub przez Internet, z bliżej nieokreślonym, stale zmieniającym się składem chemicznym, stanowią coraz większe zagrożenie dla młodzieży. Dlatego dzisiaj myszkowscy policjanci uświadamiali młodzież o konsekwencjach prawnych, społecznych i zdrowotnych zażywania tych groźnych i niebezpiecznych dla życia środków. Na koniec każdy uczestnik spotkania profilaktycznego mógł przymierzyć narkogogle.