Bezpieczne wakacje z dzielnicowym - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie

Wiadomości

Bezpieczne wakacje z dzielnicowym

Data publikacji 02.07.2019

Dzielnicowy z Myszkowa uczestniczył w pikniku rodzinnym w Niegowie. Specjalnie dla najmłodszych oraz ich rodziców organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Stróż prawa mówił o swojej codziennej służbie, o tym jak zachować się podczas letniego wypoczynku szczególnie nad wodą. Było o używkach w tym również dopalaczach, odpowiedzialności prawnej nieletnich i Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą"

Z okazji rozpoczęcia wakacji dzielnicowy z Myszkowa odwiedził rodzinny piknik. Asp sztab. Mariusz Michalik mówił o najważniejszych zasadach podczas letniego wypoczynku. Z wielkim entuzjazmem opowiadał również o swojej codziennej służbie, o tym jak zostać policjantem oraz pod jaki numer dzwonić, gdy potrzebujemy pomocy. Dzielnicowy przestrzegał przed zagrożeniami i tłumaczył jak należy postępować aby ich uniknąć.Nie zabrakło też informacji dotyczących zagrożeń związanych z handlem ludźmi. Policjanci przestrzegali przed tym niebezpieczeństwem i mówili w jaki sposób postępować, by nie paść ofiarą handlu ludźmi. Każdy uczestnik otrzymał też ulotkę informującą o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Dzielnicowy zaprezentował również policyjny radiowóz, który mogło zobaczyć każde dziecko i poczuć się przez chwilę prawdziwym policjantem. Na koniec każdy mógł przymierzyć alkogogle i narkogogle i pokonać tor przeszkód. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć z policyjnym radiowozem i mundurowym.

  • Dzielnicowy rozmawia z dziećmi
  • Dzielnicowy wręcza ulotki
  • Ulotki informujące o bezpieczeństwie nad wodą