Wiadomości

Drugi dzień zmagań o tytuł najlepszego dzielnicowego na Śląsku

Data publikacji 05.09.2019

W katowickiej komendzie wojewódzkiej rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje do zawodów „Dzielnicowy roku”. Biorą w nich udział dzielnicowi oraz ich bezpośredni przełożeni. Wczoraj na mundurowych czekały 2 zadania – specjalnie zaaranżowane scenki oraz sprawdzian umiejętności strzeleckich. Dzisiaj, podczas drugiego dnia konkursu na strzelnicy konkurują ze sobą kierownicy rewirów dzielnicowych.

W ramach trwających trzy dni zmagań, wyłoniony zostanie zespół, w skład którego wchodzić będzie dwóch najlepszych dzielnicowych i jeden kierownik rewiru. Drużyna ta weźmie udział w ogólnopolskim finale zawodów, który odbędzie się w dniach od 23 do 25 października br. w Szkole Policji w Katowicach. Nasz garnizon na czele z kierownikiem rewiru ap. sztab. Tomaszem Żurawskim,reprezentują asp. Tomasz Bojanek i mł. asp. Łukasz Dudek.

Już jutro wszyscy uczestnicy konkursu zmierzą się z rozwiązaniem testu z ogólnej wiedzy policyjnej ze szczególnym uwzględnieniem służby dzielnicowego i kierowaniem rewirem dzielnicowych przez przełożonego.

Po podsumowaniu wyników wyłonieni zostaną zwycięzcy. Zawody zostały objęte honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Trzymany kciuki i życzymy powodzenia naszym reprezentantom!