Uwaga na fałszywych "pracowników wodociągów" - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie

Wiadomości

Uwaga na fałszywych "pracowników wodociągów"

Data publikacji 05.10.2019

Myszkowscy policjanci ostrzegają przed przestępcami podającymi się za pracowników wodociągów. Wczoraj złodzieje mieszkaniowi wykorzystali ufność seniorów i okradli małżeństwo. Apelujemy o rozwagę!

Wczoraj w samo południe dyżurny myszkowskiej komendy został powiadomiony o tym, że w jednym z mieszkań zajmowanych przez seniorów doszło do kradzieży pieniędzy. Sprawcy- kobieta i mężczyzna podając się za "pracowników wodociągów", pod pretekstem wypłacenia nadpłaty rachunków, weszli do jednego z myszkowskich mieszkań. Fałszywi pracownicy szybko wzbudzili zaufanie małżeństwa. Po przedstawieniu wymyślonej historii, mężczyzna pod pozorem sprawdzenia pionów wodnych wraz z gospodarzem zszedł do piwnicy. W mieszkaniu natomiast została kobieta, która poprosiła o rozmienienie banknotu 100 zł. Seniorka nie podejrzewając niczego złego, sięgnęła po gotówkę i rozmieniła pieniądze. Po zakończonej wizycie "pracowników wodociągów" okazało się, że z koperty zniknęły wszystkie oszczędności...O wszystkim powiadomili policję.

Apelujemy o rozwagę! Pamiętajmy o ograniczonym zaufaniu do obcych. Nie wpuszczajmy nieznajomych do mieszkań, jeżeli nie znamy celu ich wizyty. Jeżeli pojawi się u nas przedstawiciel jakiejkolwiek instytucji, bez otwierania drzwi sprawdźmy telefonicznie, czy był do nas kierowany. Każdy, kto ma do czynienia z opisywanym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji pod numerem alarmowym 997.