49-latek utonął w Poraju - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie

Wiadomości

49-latek utonął w Poraju

Data publikacji 27.07.2020

Wstępne policyjne ustalenia wskazują na to, że przyczyną śmierci 49-letniego częstochowianian było utonięcie. Ciało mężczyzny wyłowiono w niedzielę przed południem z porajskiego zalewu. Dokładne ustalenia dotyczące przyczyn i okoliczności tej tragedii, znane będą po zarządzonej przez prokuratora sekcji zwłok.

Przyczyny tragedii nad wodą, to najczęściej brak wyobraźni, lekkomyślność i brawura, kąpiel w miejscach niestrzeżonych oraz, niestety, kąpiel pod wpływem alkoholu. Niestety wczoraj przed południem z porajskiego zalewu wyłowiono ciało mężczyzny. Myszkowscy śledczy, pod nadzorem prokuratury, ustalają okoliczności tej tragedii. Co było bezpośrednią jej przyczyną będzie wiadomo po wykonaniu zarządzonej sekcji zwłok.

Kolejny raz apelujemy o rozsądek!

Sezon letni w pełni. Towarzyszące nam upały zachęcają do wypoczynku nad wodą. Jednak ostatnie prognozy pogody wskazują na chwilowe załamania aury. Pamiętajmy, że woda to bardzo niebezpieczny żywioł, a w kontakcie z nią należy zachować zdrowy rozsądek. Nigdy nie łączmy wypoczynku nad wodą z alkoholem. To groźna mieszanka, która często prowadzi do utonięć. Korzystając ze sprzętu pływającego, zakładajmy kamizelki ratunkowe. Do kąpieli wybierajmy miejsca, w których nad naszym bezpieczeństwem czuwa ratownik. Przestrzegamy przed kąpielą na tzw. "dzikich kąpieliskach". W takich miejscach nie mamy pewności, co do jakości wody oraz tego, jak kształtuje się dno pod lustrem wody.