Wiadomości

Zawody strzeleckie o puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji

Data publikacji 28.09.2015

W piątek odbyły się XII Zawody Strzeleckie o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Strzelcy z całej Polski rywalizowali ze sobą w Siemianowicach Śląskich. W kategorii drużynowej policjanci z Mywszkowa zajęli V miejsce. Myszkowski garnizon reprezentowali asp. Adam Dziuk, mł. asp. Tomasz Bojanek i sierż. Paulina Wysocka.

Piąte miejsce zajęła drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie w XII Zawodach Strzeleckich o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Zawody odbyły się w piątek na strzelnicy w Siemianowicach-Bańgowie przy ul. Zwycięstwa. Organizatorem imprezy był Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy współudziale ZW NSZZ Policjantów woj. śląskiego w Katowicach. Do rywalizacji stanęło około 130 uczestników i 41 drużyn reprezentujących jednostki policji oraz inne służby z całego kraju.

Zawodnicy wystartowali w dwóch konkurencjach: strzelaniu dokładnym z dystansu 25 metrów oraz strzelaniu szybkim, także z dystansu 25 metrów. Dodatkowo, wzorem ubiegłego roku, rozegrana została konkurencja przeznaczona dla instruktorów: strzelanie dokładne z jednej ręki.

Najlepszym strzelcom puchary i nagrody wręczył Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Piotr Kucia. Na miejscu była obecna również Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Katowicach podinsp. Joanna Świec-Rajca.