Wiadomości

Dzielnicowy uczestniczył w warsztatach terapii zajęciowej

Data publikacji 10.10.2017

Dzielnicowy z Myszkowa spotkał się z osobami z niepełnosprawnością zrzeszonymi w Ogorzelniku. Tematem przewodnim spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Dzielnicowy przestrzegał przed wpuszczaniem obcych osób do mieszkań oraz o ostrożność podczas wypłacania gotówki z bankomatów czy placówek bankowych. Apelował również do wszystkich o używanie elementów odblaskowych, zwłaszcza o tej porze roku.

Dzisiaj dzielnicowy z Myszkowa st. asp. Marcin Pędoła spotkał się z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ogorzelniku. W krótkiej prelekcji uczestniczyło 25 pensjonariuszy, którzy wmagają się z różnymi niepełnosprawnościami.

St. asp. Marcin Pędoła przestrzegał uczestników spotkania przed wpuszczaniem osób do mieszkań pod pretekstem zwrotu nadpłaty za jakiekolwiek opłaty. Ostrzegał również o wyłudzeniach metodami "na wnuczka" czy funkcjonariusza policji. Rozmówcy podzielili się z mundurowymi swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Rozmowa o bezpieczeństwie ukierunkowana była również na zagrożenia, jakie mogą napotkać w ruchu drogowym. Mundurowy zachęcał do noszenia elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność pieszego na drodze nawet 5- krotnie. Każdy uczestnik otrzymał opaskę odblaskową.

Rady mundurowego zostały wzbogacone autentycznymi przykładami, gdzie przestępcy doskonale posługiwali się manipulacją i wpływaniem na podświadomość innych ludzi po to, aby przygotować sobie podatne podłoże do popełnienia przestępstwa.

  • Prelekcja
  • Prelekcja
  • Prelekcja