Niecodzienni goście w myszkowskiej komendzie - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie

Wiadomości

Niecodzienni goście w myszkowskiej komendzie

Data publikacji 06.02.2018

Za nami połowa zimowych ferii. Dla tych, którzy w tym czasie wypoczywają aktywnie z Miejskim Domem Kultury w Myszkowie, policjanci zorganizowali spotkanie. Tym razem w murach komendy. Podczas spotkania, oprócz zwiedzania miejsc niedostępnych dla wszystkich, mundurowi przypominali o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Wszystko po to, by cali i zdrowi wrócili do szkół.

Prawie 30 dzieci spędzających ferie z Miejskim Domem Kultury w Myszkowie, przybyło dzisiaj na spotkanie do Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie. Choć głównym celem zajęć było zwrócenie uwagi najmłodszych na zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego, to jednak największą z atrakcją okazało się być zwiedzanie siedziby stróżów prawa.

Po interaktywnej lekcji, na której było o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku, maluchy przemaszerowały korytarzami budynku komendy i zajrzały m.in. do policyjnych pokojów przejściowych dla osób zatrzymanych. Wcześniej odwiedziły stanowisko dowodzenia, gdzie dyżurny myszkowskiej komendy opowiedział dzieciom o trudnej i bardzo odpowiedzialnej pracy policjantów. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, a na koniec większość z nich zagwarantowała, że gdy dorośnie, zostanie stróżem prawa. Była to doskonała okazja do tego, aby zasiąść również w prawdziwym radiowozie. Dzisiejsze niecodzienne spotkanie z policjantami, na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. 

  • Spotkanie z policjantami
  • Spotkanie z policjantami
  • Spotkanie z policjantami
  • Spotkanie z policjantami
  • Spotkanie z policjantami
  • Spotkanie z policjantami