Śmierć 70-letniego motocyklisty - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie

Wiadomości

Śmierć 70-letniego motocyklisty

Data publikacji 11.04.2018

Myszkowscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Bliżycach. W wyniku odniesionych obrażeń, pomimo prowadzonej na miejscu reanimacji, kierujący motocyklem zmarł.

Do zdarzenia doszło wczoraj około  godz. 18.20  w Bliżycach. Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że 70-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej kierując motocyklem honda, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu uderzając w betonowy przepust melioracyjny. W wyniku odniesionych obrażeń 70-letni kierujący zmarł, pomimo prowadzonej na miejscu reanimacji. Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku. 

Pamiętajmy, że motocykl to nie samochód- rzadko wybacza błędy, które mogą kosztować życie. Szczególną uwagę powinni zachowaćcykliści, których przecież nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, czy karoseria pojazdu. Motocyklista powinien zadbać o właściwy ubiór ze specjalnymi protektorami oraz elementami w intensywnym, dobrze widocznym dla innych kierujących kolorze. Powinien zaopatrzyć się również w dobry kask. Należy zwrócić uwagę na atesty, jakie musi posiadać taki strój.

Podróżując po zmierzchu musimy pamiętać, że ograniczona widoczność, zła nawierzchnia, czy dzikie zwierzęta wychodzące z pobocza na jezdnię, mogą okazać się śmiertelnym zagrożeniem. Dlatego tak ważne jest, aby prędkość jazdy była dostosowana do warunków panujących na drodze.


 

  • Miejsce zdarzenia
  • Miejsce zdarzenia
  • Motocykl