Bezpieczny Weekend Majowy - podsumowanie - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie

Wiadomości

Bezpieczny Weekend Majowy - podsumowanie

Data publikacji 07.05.2018

Długi majowy weekend za nami. Nad bezpieczeństwem na drogach powiatu myszkowskiego czuwało prawie 200 policjantów. Od 27 kwietnia do 6 maja, na drogach naszego powiatu doszło do 3 wypadków drogowych, w których 3 osoby zostały ranne. Mundurowi zatrzymali 17 kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy po alkoholu.

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki. Na trasach wylotowych można było spotkać więcej patroli. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Akcja "Bezpieczny Weekend Majowy" rozpoczęła się w 27 kwietnia od godziny 6.00, a zakończyła wczoraj późnym wieczorem.  Nad bezpieczeństwem w powiecie myszkowskim czuwało 198 policjantów oraz 5 funkcjonariuszy straży miejskiej. Na drogach powiatu doszło w tym czasie do 3 wypadków, w których 3 osoby zostały ranne. Odnotowaliśmy 22 kolizje. Policjanci zatrzymali 17 pijanych kierujących